Šimlalko a Rogalko

Jsme dva nerozluční parťáci a sehraná dvojka.

OHLÉDNUTÍ

Do minulosti.

Poníci byli zakoupeni v Maďarsku, nedaleko od rumunských hranic v červnu 2021. K nám do České republiky absolvovali s přestávkami 11 hodinovou cestu. U bývalého majitele stáli na uvazišti, bez možnosti volného pohybu. Neměli možnost odpočinout nohám a lehnout si, neznali výběh ani vzájemnou hru. To vše se u nás změnilo. Nyní jsou svobodní a šťastní.
Oba poníci umí chodit pod sedlem, na lonži a v kočáře. V Maďarsku chodil v zápřeži každý samostatně. Tady jsme je začali trénovat v páru, naučili se hlasovým povelům a nyní už jsou sehraná dvojice. 

KOUKNĚTE

Co děláme, když máme volno.

To byla zase legrace.

PŘEDSTAVUJI SE

Ahoj já jsem Šimlalka.

Ano, je to přezdívka kvůli mé barvě srsti. Ale mám ještě jednu: Ňamňamka – protože když mi před čumák dáš ruku, začnu jí olizovat a pak se k ní jazykem přilepím. Nemusíš se bát, nekousnu. Mám rád mrkev, tvrdý chleba, jablka. To je největší odměna a já jsem rád chválený. Když mám příležitost, proběhnu se tak rychle, jak jen umím. A rád se předvádím v celé své kráse. Jako „velké“ impozantní zvíře. V práci jsem klidný, jen tak něčeho se neleknu a dělám jen to co musím. Takže mě kočí spíš musí povzbuzovat vpřed. V dokladech je mé jméno Rolex. Jsem valach, pět let starý.

PŘIPRAVUJEME SE

Na závodní kariéru.

Když nemáme zákazníky, trénují nás majitelé na jízdárně. Učí nás spoustu nového pod sedlem, na lonži i ve skákání. Nejvíce nás baví zdolávání překážek ve volnosti. Už jsme se jednou podívali na dětské drezúrní závody a proslýchá se, že před sebou máme slibnou závodní kariéru.

PŘEDSTAVUJI SE

Ahoj, já jsem Rogalko.

Mám velké, dlouhé uši a umím je nastavit všemi směry. Když fouká vítr, tak bych i díky nim mohl vzlétnout. Tak vznikla moje přezdívka. Jsem zvídavý a mám radost, když se mi povede vymyslet, jak si utrhnout ten nejlepší kousek bašty pro sebe. Jsem dobrák, mám vlídnou povahu a trpělivost. Dovedu mít radost ze života a pěkně si ve výběhu od srdce zavyhazovat, ale v práci jsem poslušný a pracovitý. Spíš potřebuji hlasem uklidnit, než pobízet vpřed. Mám netradiční barvu – černou hřívu a bílý ocas. V dokladech je mé jméno Dollar, ale tady mi nikdo tak neříká. Je mi pět let, jsem valach.